Czy można pić wodę osmotyczną?

By filtry do wody5 Comments

A jakże! Woda z systemu odwróconej osmozy jest jak najbardziej zdrowa i wbrew temu, co mówią potoczne opinie, nie jest wyjałowioną wodą destylowaną. Owszem, proces prawie całkowitej demineralizacji wody, jest możliwy do uzyskania przy pomocy membran osmotycznych, ale nie jest stosowany w filtrach renomowanych producentów. Producenci tacy mają na uwadze to, że nie jest wskazane spożywanie wody destylowanej i stosują w swoich filtrach membrany, które selektywnie przepuszczają wraz z cząsteczkami wody, pewne ilości minerałów. Dodatkowo filtry odwróconej osmozy takich firm jak UST-M, Aquafilter i kilku innych, w zestawie mają mineralizatory dolomitowe (ze złożami dolomitowymi, takimi jak wapń, potas, magnez i inne) nasycające wodę niezbędnymi dla ludzkiego organizmu minerałami, takimi jak:

  • Jony wapnia Ca2+ : 34mg/litr wody : Wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym, który wpływa na utrzymanie równowagi elektrolitów w organizmie. Wapń w ludzkim organizmie bierze udział w procesach krzepnięcia krwi, procesach związanych z przewodnictwem nerwowym, niezbędny jest do rozwoju układu kostnego oraz w wielu innych procesach.
  • Jony magnezu Mg2+ : 12mg/litr wody : Magnez bierze udział w procesach metabolicznych. Odgrywa ogromną rolę w dostawie energii do komórek organizmu, zwłaszcza do komórek nerwowych mózgu, które są bardzo wrażliwe na jego niedobór. Wspomaga pracę wielu narządów. Ułatwia usuwanie ołowiu z organizmu. Jest regulatorem układu nerwowego – działa uspokajająco. Wzmacnia tętnice i stymuluje układ immunologiczny.
  • Jony sodu Na+ : 22mg/litr wody : Sód odpowiada za utrzymanie właściwego ciśnienia osmotycznego w organizmie oraz za równowagę kwasowo-zasadową. Wpływa na prawidłowe funkcjonowanie mięśni i nerwów.
  • Jony potasu K+ : 8,5g/litr wody : Potas reguluje równowagę wodną w organizmie, utrzymuje prawidłowy rytm serca, wpływa na dotlenienie mózgu oraz pomaga w usuwaniu produktów przemiany materii. Jest niezbędny w procesie syntezy białek.
  • Jony węglanowe CO2- 3 : 10mg/litr wody : Jon węglanowy bierze udział w równowadze węglanowej organizmu, czyli współdziałaniu wody z dwutlenkiem węgla.
  • Jony siarczanowe SO2- 4 : 0,3mg/litr wody : Jon siarczanowy jest niezbędny w gospodarce regulacji azotem, aktywuje enzymy odpowiedzialne za przemianę materii i tłuszczów, wpływa na procesy proteinowe.
  • Jony chlorkowe Cl- : 0,8mg/litr wody : Jon chlorkowy jest jednym z głównych składników płynów w organizmie. Wpływa na utrzymanie właściwego ciśnienia osmotycznego oraz równowagę kwasowo-zasadową.
  • Jony fluorkowe F- : 0,06mg/litr wody : Jon fluorkowy wpływa m.in. na kondycję zębów, zapobiegając zmianom próchniczym.Picie wody z kranu, czysta woda z osmozy

Z powyższych informacji można wyciągnąć wniosek, że spożywanie wody z systemu odwróconej osmozy jest nie dość, że nieszkodliwe, to wręcz wskazane. Biorąc pod uwagę również to, że woda uzdatniona przez membranę znajdującą się w systemie RO (Reverse Osmosis – Odwrócona Osmoza), jest prawie całkowicie pozbawiona bakterii i wirusów, można przyjąć, że jest bezpieczna do picia bezpośrednio z kranu. Jednak całkowitą pewność daje dodatkowa sterylizacja wody promieniami UV (UV-C, długość fali elektromagnetycznej 280nm-100nm), która eliminuje z wody wszelkie mikroorganizmy w zakresie do 99,999%.

Uzdatnianie wody
Blue Taste Theme created by Jabox